Rodinná Školička - Nejčastější otázky - FAQ

Berete i neočkované děti?

Ano, bereme.


Jste lesní školka?

Ne tak úplně, ale líbí se nám, hodně se nám líbí, to každopádně :-)

Co máme s lesními školkami společné? Děti mohou být celý den venku, pokud chtějí. Na zahradě si nejen hrají, často tam i svačí, obědvají, tvoří... Kdo chce, může si venku i pospat na lehátku (v zimě poskytujeme spacáky :-)). Chodíme na výlety ke studánkám, ke koním, na lamy, na louky, do lesa...

V čem se lišíme? Zázemí máme v budovách (v jedné klasické zděné + v klubovně). Když děti nechtějí ven, nemusejí, klidně i celý týden v kuse. Za extra špatného počasí, kdy by ani dospěláka nevyhnal, jsme bez výčitek celý den zalezlí v pelechu u kamen (a to i když mají děti dobré oblečení!). A dokonce si k tomu občas pustíme i pohádku :-)


Proč je Školička jen od pondělí do středy?

Většina rodin, které se k nám hlásí, mívá zájem o 2-3 dny v týdnu, proto jsme měli ve školním roce 2018/19 otevřeno jen od pondělí do středy. 

Nám samotným volný čtvrtek a pátek vyhovoval, protože je zatím na KLUBu a Školičce spousta práce i mimo běžný provoz a my se to vše snažíme zvládnout svépomocí (zařizování a opravy prostor, úklid, zásobování kuchyně...).

Pro zájem několika rodin o docházku delší je ale od září 2019 znovu otevřena možnost celotýdenní docházky pro omezenou skupinku dětí (max. 5 dětí). Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.


Co když jsme vegetariráni / vegani / celiaci?

Tak vám uvaříme bez masa / bez mléka / bez vajec / bez lepku.

Kontaktujte nás, ptejte se, domluvíme se :-)


Co když bude plakat?

Jde-li o situaci při vašem odchodu, hlavně ze začátku:

Můžete tu zůstat s ním, hodinku, dvě, tři... hrát si, se všemi se společně seznámit, vše prozkoumat, počkat, až se u nás trochu zadaptuje. Pokud chcete, můžete u nás společně s dítětem zůstávat i přes oběd, třeba celý den :-)

Pokud dítě i tak při vašem odchodu pláče, informujeme vás průběžně buď po chatu nebo přes SMS, jak se situace vyvíjí a zda není potřeba se pro něj vrátit.

A i později:

Když děti chtějí, mohou vám od nás napsat zprávu, nebo vám i zavolat, pokud si to situace žádá. Většinou se děti uklidní už tím, že vás mají možnost kdykoli kontaktovat.


Musí děti spát po obědě?

Nemusí.

Většina skupinky jsou momentálně nespavci a po obědě mají naopak nejvíce energie.

Pokud jsou děti unavené, mají děti možnost si odpočinout kdykoli během dne. Prostoru k tomu máme dost :-)


Když budeme nemocní, propadne nám školičkovné?

Nepropadne.

Omluvené dny lze do tří měsíců nahradit.

Děti, které chodí všechny tři dny v týdnu a nemají si tak kdy náhrady vybrat, platí v přepočtu paušálně nižší školičkovné. Tedy, děti ne, platí to rodiče, samozřejmě :-)


Jak fungujete během letních prázdnin?

V červenci máme plně volno, čili úplně zavřeno.

V srpnu probíhá Letní Školička, kdy si každý může vybrat, které dny a týdny chce školičku navštívit. Srpnové termíny je potřeba nahlásit a zaplatit do konce června.


Je možné Školičku navštěvovat nepravidelně?

Ano, pokud je volná kapacita, jde to. Příspěvek na jeden den činí 500 Kč + příspěvek na stravu 50 Kč (oběd, odpolední svačinka).

Členové KLUBu mohou také využít naše Hlídání dětí, kde je příspěvek počítán po půl/hodinách + opět příspěvek na stravu, pokud u nás dítě zůstává přes oběd či odpolední svačinku.


Proč jste tak drazí?

Nebereme od státu žádné dotace.


Tož tak! :-)

S případnými dalšími otázkami nás neváhejte kontaktovat.


Za Rodinný KLUB a Školičku

zdraví

Hanka Zámečníková

Žádné komentáře:

Okomentovat