Otevřený dopis ke změnám v Rodinné Školičce od září 2018

Milí přátelé,

pevně věřím, že víte, jak moc si já osobně i celý team Rodinné Školičky vážíme Vaší přízně.

Jsem si také vědoma, že Vám následující řádky možná přinesou nejednu otázku, co dál, a to ať už jste našimi klienty delší dobu nebo se k nám teprve chystáte k zápisu.

Předem bych chtěla říct, že se moc omlouvám všem, které jsem v nedávné době nabádala k prostudování Provozního řádu Rodinné Školičky, a teď najednou přichází v podstatě na poslední chvíli ještě změny. A také všem ostatním, kterým jsem už dříve oznamovala nadcházející změny, ale tato mezi nimi ještě nebyla.

S Rodinnou Školičkou se v současné době nacházíme existenčním rozhraní, kdy jsme nuceni buď změnit podmínky fungování anebo činnost Školičky postupně ukončit. Stávající systém fungování Školičky bohužel není dlouhodobě udržitelný.

Se současnou výší školičkovného totiž není možné pokrýt náklady na provoz Školičky, a to ani při plné kapacitě skupiny. I když máme s teamem Školičky menší než minimální hodinovou mzdu, nezbývají nám pravidelně dostačující prostředky na pokrytí oprav prostor a spotřeby energií, na nákup hygienických a výtvarných potřeb a na nákup a opravy vybavení.

Máme navíc mnoho nápadů na nejrůznější nové projekty a zlepšování našich služeb, nemůžeme si je ale dovolit realizovat – většinou právě z finančních důvodů.

Přestože jsem za dobu našeho fungování už několikrát s výší školičkovného hýbala, snažila jsme se až doteď udržet cenu vždy zhruba stejnou, jakou mají lesní školky nebo státem registrované dětské skupiny v okolí. Neuvědomovala jsem si však plně to, že opravdu nejsme lesní školka, která nemá téměř žádné zázemí a vybavení, a tím pádem ani vysoké náklady na jejich údržbu. A nejsme ani dětská skupina s dotovaným školným. Protože přijímáme bez jakýchkoli problémů neočkované děti a nehodláme se této svobody ani v budoucnu zříci, nemůžeme čerpat jakékoli dotace ze strany státu.

Daní za snahu udržet si za stávajících podmínek stejné ceny je pak nutnost dotovat Školičku sami naším vlastním volným časem a nízkými platy, což bohužel pravidelně vede k vyčerpání a odchodům průvodkyň dětí a tím nevyhnutelně také ke zhoršování kvality našich služeb.

Proto jsem se od začátku příštího školního roku rozhodla přijmout opatření, která by tomuto pomáhala předcházet.

Původně jsem měla za to, že bude stačit zrušení náhrad za omluvené dny a také zkrácení provozní doby Školičky na provoz pondělí – středa. Chtěla jsem tak pro nás získat hlavně více času na odpočinek a také na dokončení oprav našich prostor, které jsem chtěla jako doteď řešit svépomocí.

V minulém týdnu jsem se ale odhodlala poradit se ještě na poslední chvíli s odborníkem a s jeho pomocí jsem pochopila, že pokud má Školička v budoucnu nejen fungovat, ale ideálně i zkvalitňovat své služby a dál se vyvíjet, zvyšování školičkovného se i tak nevyhneme.

Od září 2018 se tedy navíc zvýší školičkovné, a to o 50 Kč za den.

To znamená:

1 den v týdnu = 1 200 Kč / měsíc
2 dny v týdnu = 2 400 Kč / měsíc
3 dny v týdnu = 3 600 Kč / měsíc

Uvědomuji si, že se některých z Vás situace nepříjemně dotkne, nicméně věřím, že důvody, které nás k tomu vedou, pochopíte. Situace je pro mne osobně samozřejmě nepříjemná, proto jsem se rozhodla, jako vstřícný krok vůči Vám, kteří jste s námi už dlouho, změnu zavést postupně - pro naše stávající členy začnou tyto nové platební podmínky platit až od ledna 2019.

Pro nově nastupující budou tyto platební podmínky platit od září 2018.

Ozvěte se mi prosím do 13.7.2018, zda a o jakou docházku u nás máte ve školním roce 2018/19 zájem.

V následujících letech bude ceník reflektovat reálné náklady spojené s provozem a zkvalitňováním služeb Rodinné Školičky a bude pravidelně aktualizován.

Pokud byste se chtěli na cokoli dalšího zeptat, neváhejte mne kontaktovat, ráda Vám na Vaše otázky odpovím.

Za team Rodinné Školičky

Hana Zámečníková

koordinátorka Rodinné Školičky
předsedkyně spolku Rodinný Klub Seloutky z.s.


Žádné komentáře:

Okomentovat